top of page

O NÁS

alca05a_orig.jpg

Bíglové jsou součástí naší rodiny už 25 let a více než cokoli jiného jsou to členové naší rodiny, naši mazlíčci a miláčci. Všichni jsou právoplatnými členy naší domácnosti, kde s námi sdílejí postele, gauč, chodíme na dlouhé vycházky a jezdíme na výlety a dovolené.
Velké poděkování patří mé rodině za jejich toleranci a podporu.
Vystudovala jsem zootechniku na České zemědělské univerzitě v Praze se zaměřením na speciální a zájmové chovy. Veterinární disciplíny, výživa, etologie a nespočet dalších předmětů mě více vzdělaly do role chovatelky a milovnice psů pro větší spokojenost našich pejsků a všech Alikiss štěňátek.
S majiteli našich štěňátek jsme ve stálém kontaktu, radujeme se společně z jejich úspěchů a vždy se snažíme s čímkoli pomoci a poradit. Štěňátka nemíváme příliš často, ale vždy jsou z pečlivě uvážených spojení exteriérově i povahově typických rodičů, u kterých provádíme nadstandardní genetická vyšetření. Jako první jsme v ČR a střední Evropě začali testovat na MLS, def FVII a NCCD.

Zastávám názor, že dobrého chovatele nedělají počty prodaných štěňat, nýbrž neustálé vzdělávání, spousta práce, pěkná dávka trpělivosti a snaha jít neustále dál.. A taky trochu pevné nervy (protože úspěch vám konkurence nikdy neodpustí)!

JAK TO VŠECHNO BYLO...

Náš první bígl se jmenoval Sam a přišel do naší rodiny v roce 1998. Ač jsme to původně neměli v plánu, jednoho dne jsme se rozhodli, že ho zkusíme předvést na výstavě, náš Sam se líbil a jak jinak, na výstavy jsme začali jezdit častěji. I když jsme nebyli vždy úspěšní, nevzdali jsme se, a stal se z něj mnohonásobný šampion. A samozřejmě náš velký miláček!

Protože bíglům je lépe, je-li jich více, pořídili jsme Samovi v zimě roku 2000 kamaráda, tentokráte s většími chovatelskými a výstavními ambicemi. Chance jsme si dovezli ze světoznámé finské chovatelské stanice. S jeho chovatelkou jsme dodnes velcí přátelé a dá se říci, že do mých chovatelských začátků mě připravila právě ona. Chance měl neuvěřitelnou výstavní kariéru a prokázal, že je i skvělým chovným psem.

Brzy bylo jasné, že našim psím klukům chybí doma holčička a mně chyběla zakladatelka mého budoucího chovu. A tak k nám v létě roku 2003 z USA přiletěla Amynka – pro mě nejkrásnější a nejúžasnější bígl na světě. Amy překonala všechny Chancovy výstavní rekordy a stala se jedním z nejúspěšnějších bíglů nejen v Evropě, ale snad i na celém světě. S jejími chovateli máme báječný vztah a jsme spolu téměř každodenně v kontaktu. V roce 2007 jsem strávila v USA tři měsíce nejen jako turista, ale především jsem získávala zkušenosti od předních amerických chovatelů.

Dnes už na výstavách vyhrávají bíglové s příjmením "Alikiss". Z majitelů mých štěňátek se stali moji blízcí přátelé, kteří oceňují mojí chovatelskou snahu a chápou lásku k bíglům. Doufám, že i v budoucnu odchovám štěňátka, která budou svým pánům dělat ať  už doma na gauči nebo ve výstavních kruzích či při psích sportech jen a jen radost.

Bíglové mi dovolili poznat úžasný svět, díky nim jsem procestovala téměř celou Evropu a dostala jsem se i za oceán. Poznala nové přátele v Česku i po celém světě. Pejsci moji zlatí, moc vám děkuji!

 
IMG_8452small.jpg
bottom of page