top of page

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O ŠTĚŇÁTKO

Štěňátka od nás pochází z pečlivě uvážených spojení exteriérově i povahově typických rodičů, u kterých provádíme nadstandardní genetická vyšetření. Zastávám názor, že je velký rozdíl mezi tím, kdo chová psy a tím kdo jen produkuje štěňata. Zodpovědní chovatelé se neustále vzdělávají, cestují do zahraničí, studují rodokmeny, věnují maximální péči dospělým psům i štěňátkům a samozřejmě se soustředí na správný výběr majitelů pro své odchovy. Proč chováme? Protože se snažíme zachovat nejúžasnější plemeno na světě, tak já má být – krásné, zdravé a s pohodovou povahou.
PÉČE

Vystudovala jsem zootechniku na České zemědělské univerzitě v Praze se zaměřením na speciální a zájmové chovy. Veterinární disciplíny, výživa, etologie a nespočet dalších předmětů mě více vzdělaly do role chovatelky a milovnice psů pro větší spokojenost našich pejsků a všech Alikiss štěňátek. Štěňátka vyrůstají v domácnosti jako členové naší rodiny. Klademe důraz na korektní socializaci (inspirovanou socializací budoucích slepeckých a asistenčních psů), což zahrnuje variabilitu vhodně zařazených podnětů, prostředí, zážitků, manipulaci, které jsou zavedeny v náležitém věku.

PROCES

Jak získat Alikiss štěňátko? Prvním krokem je, že si sami sobě položíte otázku, zda jste dostatečně schopní a zodpovědní být majiteli bígla následujících zhruba 15 let a zvážíte všechna pro a proti. Pokud je odpověď ano, vyplňte dotazník zájemce o štěňátko. Následně vás budeme kontaktovat zpět pravděpodobně s doplňujícími otázkami. Dále naplánujeme osobní návštěvu, na které se seznámíme, zodpovíme další vaše dotazy, ukážeme vám v jakém prostředí štěňátka vyrůstají a představíme vám naše psy. Návštěvy se poté mohou opakovat, než nastane den D, kdy se štěňátko stane součástí vaší rodiny.

Z majitelů mých štěňátek se stali moji blízcí přátelé, kteří oceňují mojí chovatelskou snahu a chápou lásku k bíglům.

Chcete-li patřit do Alikiss bíglí rodiny - vítejte!

ČASTO KLADENÉ DOTAZY
 • Můžeme získat štěňátko bez PP?

Ne, štěňátko bez PP od nás opravdu možné není. Čistokrevní bíglové jsou pouze s průkazem původu. Bez PP jsou jim podobní kříženci pochybného vzhledu i povahy. Píšete, že bígl je krásný pejsek a milý společník. Věřte, že bez PP jedinci neodpovídají standardu, jsou běžně dvojnásob velcí, mají hrubý výraz a netypické rysy. Nikdo u takových jedinců nehlídá povahu ani zdraví. Jejich "chovatelé" se nepodrobují žádným řádům - tj. mohou na feně ždímat štěňata každé hárání, jsou bez postihu zanedbávají-li péči. Doporučuji před pořízením pejska tuto problematiku více nastudovat ať neuděláte osudovou chybu http://nemnozdoma.cz/nenechte-se-napalit/

 • Které štěňátko bude naše?

Výběr konkrétního štěňátka probíhá vždy formou vzájemného dialogu. Klíčové je poznat zájemce a vyslechnout o jaké štěňátko mají zájem, jaké jsou jejich představy. Pokud chcete s pejskem sportovat, vybíráme akčnější, vnímavé štěňátko. Pokud chcete se štěňátkem chodit na výstavy, vybíráme to s nejlepšími exteriérovými předpoklady. Pokud chcete pejska na mazla, vybíráme klidnější atd.. Občas se stane, že přijedou zájemci a vyhlídnou si nějaké štěňátko, kvůli roztomilému flíčku, tak vysvětluji, že takto se budoucí člen rodiny nevybírá - není to houska na krámě!

 • Kolik stojí štěňátko?

Cena štěňátka u nás je srovnatelná s dalšími renomovanými chovateli a ani částečně nepokrývá čas, energii a peníze vynaložené na chov. Výdaje na chov psů obvykle zahrnují náklady na péči, chov, zdravotní testy, vyšetření, výstavy, zkoušky, chovatelské poplatky a v rámci doživotní chovatelské podpory a poradenství i roky získávané zkušenosti a znalosti.

 • Musíme chodit na výstavy?

Rozhodně ne! Bíglové ke spokojenosti potřebují milující domov, pohodlný pelíšek, dlouhé procházky a plné bříško. Výstavy rozhodně nejsou nutností. Budete-li se chtít výstavám věnovat, rádi vás podpoříme a připravíme, ale určitě vás nebudeme do ničeho nutit.

CO KUPUJI?
 • Krásné, zdravé a socializované štěňátko, které je čipované, řádně očkované, pravidelně odčervované a veterinárně zkontrolované.

 • Průkaz původu a registraci ČMKU (FCI)

 • Mezinárodní očkovací průkaz (Pet Passport)

 • Kupní smlouvu

 • Doživotní chovatelskou podporu a poradenství

 • Krmení

 • Dárkový set

 • Literaturu o bíglech

 • Deku a hračku navoněné maminkou

 • Další výbavu dle domluvy

“Pejsek není radost na víkend nebo na prázdniny, je to zodpovědnost na celý jeho život”

bottom of page