top of page

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O ŠTĚŇÁTKO

Štěňátka od nás pochází z pečlivě uvážených spojení exteriérově i povahově typických rodičů, u kterých provádíme nadstandardní genetická vyšetření. Zastávám názor, že je velký rozdíl mezi tím, kdo chová psy a tím kdo jen produkuje štěňata. Zodpovědní chovatelé se neustále vzdělávají, cestují do zahraničí, studují rodokmeny, věnují maximální péči dospělým psům i štěňátkům a samozřejmě se soustředí na správný výběr majitelů pro své odchovy. Proč chováme? Protože se snažíme zachovat nejúžasnější plemeno na světě, tak já má být – krásné, zdravé a s pohodovou povahou.
PÉČE

Vystudovala jsem zootechniku na České zemědělské univerzitě v Praze se zaměřením na speciální a zájmové chovy. Veterinární disciplíny, výživa, etologie a nespočet dalších předmětů mě více vzdělaly do role chovatelky a milovnice psů pro větší spokojenost našich pejsků a všech Alikiss štěňátek. Štěňátka vyrůstají v domácnosti jako členové naší rodiny. Klademe důraz na korektní socializaci (inspirovanou socializací budoucích slepeckých a asistenčních psů), což zahrnuje variabilitu vhodně zařazených podnětů, prostředí, zážitků, manipulaci, které jsou zavedeny v náležitém věku.

PROCES

Jak získat Alikiss štěňátko? Prvním krokem je, že si sami sobě položíte otázku, zda jste dostatečně schopní a zodpovědní být majiteli bígla následujících zhruba 15 let a zvážíte všechna pro a proti. Pokud je odpověď ano, vyplňte dotazník zájemce o štěňátko. Následně vás budeme kontaktovat zpět pravděpodobně s doplňujícími otázkami. Dále naplánujeme osobní návštěvu, na které se seznámíme, zodpovíme další vaše dotazy, ukážeme vám v jakém prostředí štěňátka vyrůstají a představíme vám naše psy. Návštěvy se poté mohou opakovat, než nastane den D, kdy se štěňátko stane součástí vaší rodiny.

Z majitelů mých štěňátek se stali moji blízcí přátelé, kteří oceňují mojí chovatelskou snahu a chápou lásku k bíglům.

Chcete-li patřit do Alikiss bíglí rodiny - vítejte!

ČASTO KLADENÉ DOTAZY
 • Můžeme získat štěňátko bez PP?

Ne, štěňátko bez PP od nás opravdu možné není. Čistokrevní bíglové jsou pouze s průkazem původu. Bez PP jsou jim podobní kříženci pochybného vzhledu i povahy. Píšete, že bígl je krásný pejsek a milý společník. Věřte, že bez PP jedinci neodpovídají standardu, jsou běžně dvojnásob velcí, mají hrubý výraz a netypické rysy. Nikdo u takových jedinců nehlídá povahu ani zdraví. Jejich "chovatelé" se nepodrobují žádným řádům - tj. mohou na feně ždímat štěňata každé hárání, jsou bez postihu zanedbávají-li péči. Doporučuji před pořízením pejska tuto problematiku více nastudovat ať neuděláte osudovou chybu http://nemnozdoma.cz/nenechte-se-napalit/

 • Které štěňátko bude naše?

Výběr konkrétního štěňátka probíhá vždy formou vzájemného dialogu. Klíčové je poznat zájemce a vyslechnout o jaké štěňátko mají zájem, jaké jsou jejich představy. Pokud chcete s pejskem sportovat, vybíráme akčnější, vnímavé štěňátko. Pokud chcete se štěňátkem chodit na výstavy, vybíráme to s nejlepšími exteriérovými předpoklady. Pokud chcete pejska na mazla, vybíráme klidnější atd.. Občas se stane, že přijedou zájemci a vyhlídnou si nějaké štěňátko, kvůli roztomilému flíčku, tak vysvětluji, že takto se budoucí člen rodiny nevybírá - není to houska na krámě!

 • Kolik stojí štěňátko?

Cena štěňátka u nás je srovnatelná s dalšími renomovanými chovateli a ani částečně nepokrývá čas, energii a peníze vynaložené na chov. Výdaje na chov psů obvykle zahrnují náklady na péči, chov, zdravotní testy, vyšetření, výstavy, zkoušky, chovatelské poplatky a v rámci doživotní chovatelské podpory a poradenství i roky získávané zkušenosti a znalosti.

 • Musíme chodit na výstavy?

Rozhodně ne! Bíglové ke spokojenosti potřebují milující domov, pohodlný pelíšek, dlouhé procházky a plné bříško. Výstavy rozhodně nejsou nutností. Budete-li se chtít výstavám věnovat, rádi vás podpoříme a připravíme, ale určitě vás nebudeme do ničeho nutit.

CO KUPUJI?
 • Krásné, zdravé a socializované štěňátko, které je čipované, řádně očkované, pravidelně odčervované a veterinárně zkontrolované.

 • Průkaz původu a registraci ČMKU (FCI)

 • Mezinárodní očkovací průkaz (Pet Passport)

 • Kupní smlouvu

 • Doživotní chovatelskou podporu a poradenství

 • Krmení

 • Dárkový set

 • Literaturu o bíglech

 • Deku a hračku navoněné maminkou

 • Další výbavu dle domluvy

Beagles have been a part of our family for 24 wonderful years and even though they are so successful, the main thing is that they are our pets who sleep in our beds, go for long walks and watch tv with us.
bottom of page